| maryus66 a întrebat:

Mi-au aparut mai demult niste veruci in pe degetele mainii. Doar pe doua dintre degete cate unul pe care le-am cauterizat. Apoi au aparut tot pe aceleasi degete si le-am cauterizat din nou. Acum au aparut din nou. In aceeasi zona sunt toate. Ce pot sa fac? Ca m-am saturat sa le tot cauterizez.doar nu ard degetele de tot. Mentionez ca doar in acea zona a celor doua degete mi-au aparut. So?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| BGDs a răspuns:

Incearca sa le tii pansate cateva zile cu tinctura de rostopasca

| IMC90 a răspuns:

Cauterizeaza tot, sa nu mai ramana nimic (fiindca verucile ''se inmultesc'') si intreaba dermatologul daca nu poate sa-ti dea ceva pentru intarirea imunitatii pielii.

Citeste aici pentru mai multe informatii:
http://www.sfatulmedicului.ro/dictionar-medical/veruca_5399

| aurasauras a răspuns:

Verolit,si nu mai recidiveaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De necrezut, dar mie mi-au trecut cu var.
1.Am tot dat cu var pe ele pana am ajuns la radacini si le-am smuls, sincer incearca sa dai doar cu var pana dispar si radaciniile poate faci cancer ce piele.(eu nu am facut, dar te avertizez)