| anonim_4396 a întrebat:

Mi-au aparut niste bubite mici si albe pe buza.Cineva mi-a recomandat Glicerina Boraxata, stiti cumva alte tratamente sau stiti cauza lor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| marsy a răspuns:

Cred ca este vorba de herpes. intreaba la farmacie. si iti da un unguent special.
Aceste bubite apar atunci cind organismul este ezpun la prea mult efort fizic, de la temperatura inalta, vint, imunitatea slaba, oboseala...

| musterrl a răspuns:

Daca ai aloe planta in casa foloseste-o cu incredere, rupe o bucatica mica si da-ti pe buza, in max 1 zi nu mai ai nimic}{