| anonim_4396 a întrebat:

Mi-au aparut niste dungi rosii pe corp care ma mananca. Am fost la mai multi medici si mi-au dat, fiecare alt diagnostic. Ce credeti ca este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, mergi la un dermatolog si, gandeste-te ce ai facut in ultimul timp, ce ai mancat, ce ai atins (caine, pisica...), creme, farduri, parfumuri, sex neprotejat,... ceva deosebit in ultimul timp, ca sa stii ce sa-i spui medicului si, sa te poata ajuta

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la o clinica dermatologica buna pentru consult!
Cauzele pot fi multiple, iar lipsa unui tratament neadecvat poate inrautatati situatia!