| Kiki20098 a întrebat:

Am pe fund mai multe dungi roșii ca niște vase sparte, de la ce mi-au apărut …?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai stat cumva prea mult in parc pe bancă?

Răspuns utilizator avertizat
| AyEmPee a răspuns:

Buna! Nu sunt sigura, dar poate fi o iritatie sau o alergie. La fel de bine e posibil sa fie vergeturi. Vergeturile sunt un tip de cicatrice care apar in momentul in care pielea se intinde sau se micsoreaza brusc, adica atunci cand iei rapid in greutate sau slabesti mult brusc. De obicei acestea sunt de culoare rosie si cu timpul devin mai deschise la culoare. Poti sa folosesti ulei de ricin sau ulei de cocos ca sa masezi zona si cu timpul ar trebui sa dispară. Poti face asta macar o data pe zi.