| Razvyyy2014 a întrebat:

Salut, de ceva timp mi-au apărut niște bubite pe penis, fără sa am contact sexual, acestea au apărut după ce m-am făcut cu bigul. La început după ce au apărut, aveam mâncărimi în acea zona, la subțiori, în zona gâtului, pe mâini, aproape pe tot corpul. Acum au trecut mâncărimile și au rămas bubitele. A pățit cineva? Care ar fi cauza și ce ați făcut în aceasta situație? O sa ma duc și la medic dermatolog, deci va rog evitați sa îmi dați raspunsuri de genul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai facut o infectie, care s-a raspandit in tot corpul.
Vei scapa greu si cu riscul sa revina (daca nu-i tratat complet).

| mgtow a răspuns:

Iritatie

| DenisIonut01 a răspuns:

Iritatie, iar bubitele pe corp pot fi de la vreo mancare anume, poate esti alergic la ceva

| WaterDrop a răspuns:

Cele doua probleme nu par sa fie legate. Mancarimile sunt de la ras, bubitele pot fi o urticarie de la intoxicatie alimentara. Poate s`au suprapus si ti-au creat multiplele simptome pe care le ai. Poate fi vorba si de o alergie la ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai facut iritatie din cauza bicului. Pe viitor sa nu mai folosesti bic la 1 leu.

Răspuns utilizator avertizat
| gothicbat a răspuns:

Probabil ai pielea sensibila și te-ai iritat iar acea iritație s-a transmis pe mai multe locuri ale corpului.
Fă-te cu cremă data viitoare laughing

| Razvyyy2014 explică (pentru gothicbat):

Timp de o lună, asa e.

| Pacienta666 a răspuns:

Eu știam că la zonele intime NU SE UMBLAA

| Pacienta666 a răspuns:

Nu știu dacă știai dar zonele intime sunt cele mai sensibile din tot corpul iar daca umbli așa aiurea la ele normal că sunt riscuri sa te iritezi sau infectezi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pacienta666):

Eu de 10 ani ma epilez la penis si in fund ( deoarece creste par mai mult decat pe cap ) si nu m-am mai "iritat". :laughing
Chestia ca eu ma epilez cu aparate mai vechi de la Gillette Fusion.