| ImiPlacFluturii a întrebat:

Mi-au aparut pe spate niste bubite mici care abia se vad, dar ma mananca foarte tare! Se poate sa ma intoxicat cu alimente sau sa imi iasa varsat de vant/pojar? Zilele astea am mancat mai mult dulciuri...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Amandoua posibilitatile sunt de luat in seama. Tine un pic de regim (adica supa de legume, piept de pui fiert, compot). Eruptia se va ameliora in doua zile daca este intoxicatie si se va extinde daca este varicela.

1 răspuns:
| JOJO19 a răspuns:

Te`ai intoxicat de la un anumit produs (de obicei de la dulciuri)