| Azazellll a întrebat:

Mi-au aparut niste bubite pe spate, piept si in zona stomacului. Ma manca rau daca ma scarpin la cateva, sunt umplute cu un fel de lichid., daca le ating putin cu unghia se sparg... O sa ma duc si la doctor zilele urmatoare, dar as avea nevoie si de niste sfaturi / sugestii / pareri.

Am 17 ani, sunt baiat, am avut varsat de vant, pojar cand eram mic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| YukineChan a răspuns:

Incearca sa nu te mai scarpini, iti pot ramane semne.
Da-te cu pudra unde te ai scarpinat, sau cu mixtura mentolata laughing
e posibil sa ai varicela, poti sa o ai chiar daca ai avut-o.

| CrissCr a răspuns:

Buna! Eu am avut la 5 ani si se numeste varicela! Incearca sa nu te mai scarpini si da-ti cu pudra de talc, ca sa-ti mai amelioreze mancaturile.O sa incepi sa te simti rau si o sa ai febra! O sa treci cu bine peste! Bafta!