| ewen a întrebat:

Mi-au aparut primele riduri in jurul ochilor si pe frunte nu sunt foarte expresive dar totusi, as avea nevoie de niste sfaturi. thanx tongue

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Depinde de vârsta pe care o ai. Din câte citisem de la 20 de ani ar trebui să începi să foloseşti o cremă hidratantă pentru faţă, iar mai încolo (după 30, 40) una cu Q10, antirid. Caută o cremă hidratantă potrivită tipului tău de ten şi foloseşte-o. Şi eventual las-o mai moale cu fondul de ten (dacă foloseşti).

6 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Sfat: - te dormi bine si mananci regulat, sanatos,,, fara abuz de produse cosmetice, mai bine abuz de apa, fructe si legume.
Sanatate!

| JeSa a răspuns:

Kittyalexandra - ah, draguta mea "coechipiera", nu ti-as dori sa-ti "hranesti" cu produse cosmeticehappytenul!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Mulţumesc!

| デイダラくん a răspuns:

Norvea, la farmacie, este o crema rotunda, plata, cu capacul albastru...Este foarte buna pentru aparitia primelor riduri in timpul adolescentei, fiind totodata ideala si pentru adulti!
papa

| ewen explică:

Ah, mentionez ca sunt baiat, si nu prea folosesc fond de ten laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poarta ochelari de soare, asta ca sa nu-ti mai "strangi "ochii din cauza luminii, nu neaparat ca sa fii mai cool!