| andreeaoana22 a întrebat:

Hei, am aproape 16 ani si am riduri, nu sunt linii de la expresia fetei ci riduri in jurul ochilor, gurii si pe frunte, umflaturi, de toate care imi imbatraneste tenul.
Am folosit nivea soft, mai multe masti si mai apoi nivea anti-wrinkle 55+ si nu m-au ajutat, mai mult au inrautatit lucrurile.
Cu ce sfaturi ma puteti ajuta?

1 răspuns:
| alina2k18 a răspuns:

Sub ochi si eu am de la 14 ani cand era forta colagenul, elastina si tot.
Nu aplica acele creme de sunt pentru varste inaintate, iti fac rau.
Curata bine fata seara, cu apa calda si un cleanser hidratant si bland si aplica ceva crema hidratanta dermatocosmetica.
Poti folosi de 2 ori saptamana si fiolele astea
...-p10036095
Poti incerca seara si uleiul de argan sau cel de migdale, pe fata putin umeda, intr-o cantitate mica evident dupa ce urmaresti ceva tutoriale ca sa inveti cum sa aplici corect - adica prin miscari de netezire pe fata si frunte, de jos in sus pe gat si prin tapotare in jurul ochilor.
Ingrijeste-te cu atentie in fiecare zi.