| BlueDark a întrebat:

Mi-au cam disparut patratelele de pe abdomen...Acum 5 ani aveam patratele destul de bine definite si nu ma omoram atata cu sportul.In ultimul timp am inceput sa acumulez grasime si nu imi place
M-am pus pe treaba cu dieta alimentara si mult sport
Este nevoie sa iau suplimente alimentare? Nu vreau sa fac tratamente cu hormoni de crestere, mi se pare o nebunie! Ma refer la acele vitamine si minerale care nu le gasesc in alimente si care ma pot ajuta.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Unicornlover7 a răspuns:

Ideea e sa slabesti fara sa iei medicamente sau sa te infometezi... sportul e sanatos oricum, deci faptul ca faci sport nu ar trebui sa fie pentru abdomen, dar, daca vrei patratelele inapoi, sfatul meu este sa mananci numai 3 mese pe zi, intre mese nu mai iei snacksuri numai daca e un mar sau asa, si daca ti se face foame, bea apa ca asa nu iti va mai fi. Eu stiu o chestie de mult, niciodata sa nu mananci pana simti ca nu mai poti, ca sa slabesti repede, eficient si usor la fiecare dintre cele 3 mese iti pui mai putina mancare ca de obicei, si cand simti ca ai mai putea manca "inca putin si gata", te opresti, nu mai mananci pana nu mai poti. Functioneaza! Sportul te va ajuta pentru musculatura, si daca mananci cum zic eu nici nu va trebui sa te fortezi cu dieta! Succes happy

1 răspuns:
| alina2k18 a răspuns:

Daca iti poti lua tot din mancare nu ai nevoie de suplimentare, vezi si tu cum te simti dupa antrenamente.
Dar ceva pentru cartilaje si articulatii ar trebui luat daca lucrezi foarte intenswinking.
Asteapta si alte pareri.