| chiftelutacrocanta a întrebat:

Mi s-a dat o unghie intreaga de la un deget de la picior jos. Oare creste alta unghie? Va rog, as dori raspunsuri serioase.Sunt speriat si mi-e frica sa nu raman asa sau sa patesc ceva cu degetul sau chiar cu piciorul intreg.Creste alta unghie la degetul mijlociu de la piciorul drept sau o sa am probleme grave cu degetul sau cu piciorul? Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Unghia iti va creste din nou, stai linistit.

4 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Da, creste la loc. Dar acesta este un proces de durata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A căzut unghia, creste una noua între 10 și 12 luni la picior și 6-8 luni la mana

| nugasescusernameliber a răspuns:

Cand iti tai unghiile raman taiate? Bineinteles ca v-a creste inapoi.
La fel ca si parul
http://www.descopera.ro/mari-intrebari/14666948-din-ce-sunt-facute-unghiile

| KlentMaster a răspuns:

Nu iti face griji o sa creasca alta, mi s-a intamplat si mie, nu te panica nu o sa patesti nimic