| eleonora28 a întrebat:

Mi s-a intamplat sa ma doara unghiile dupa ce le sterg de oja. Din ce cauza? Poate fi din cauza ca oja nu le permite sa creasca in mod obisnuit sau lipsa de ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Noi nu prea suntem in masura sa iti dam un raspuns. Cea mai buna solutie e sa te duci la medicul de familie, el iti poate spune ce ai si iti poate da si un tratament. E posibil sa fie si lipsa de calciu.

| pitiqtsa a răspuns:

Heiii! am avut si eu o problema asemanatoare si cred ca ai o afectiune la patul unghiei(pielea de sub unghii) da repede fuga la un dernatolog si consulta-te cu doctorul. sfatul mew este sa nu te mai dai cu oja o perioada si sa faci un tratament! mie mi a trecut si acum unghiile mele sunt mai tari si insensibile app nu te lua dupa gura lumii in legatura cu tratamentul pentru ca potii inrautatii mai rau sitoatia! medicul va fi cel mai potrivit :* sper sa te faci bine in curand tongue fundita?batting eyelashes