| SkivoRo000 a întrebat:

Mi s-a spart un vas de sange cred pe fata, un punct ca un cos.
Nu stiu din ce cauza.
Cum se poate trata? Doar la medic? O crema ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Dark7Soul a răspuns:

Păi du-te la medic, ce stai și freci menta aici.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Du-te si cere sfatul farmacistei, arată-i, iar dacă poate te ajută ea. Dacă o depășește situatia te trimite la dermatolog.

| dinaprilie a răspuns:

Ti/l poate trage cu un ac subtire..cam cum e la varice. daca se poate offcourse

| Rafael546 a răspuns:

Ar fii bine sa mergi la medic pentru sanatatea ta.

| Dark7Soul a răspuns (pentru dinaprilie):

Acul ăla să ți-l bagi tu în poponeață. Vrei să facă infecție pe urmă?