| Gfffjhg a întrebat:

Mi s-a umflat maseaua si nu mai stiu ce sa fac. Precizez ca am luat o tura de antibiotice CA am puroi. Dar iar s-a umflat, ce sa iau sau sa pun gheata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Pai dupa prima tura de antibiotice prescrisa de dentist nu te-ai dus sa iti rezolve maseaua?

| DAN3ZX a răspuns (pentru alina2k18):

La fel si eu am la fel

| Gfffjhg explică (pentru alina2k18):

Voiam sa merg dar s-a umflat iar. precizez CA eu am fost la urgente + CA sunt si allergic la antibiotice nu pot lua orice

| alina2k18 a răspuns (pentru Gfffjhg):

Du-te din nou la un dentist si spune-i la ce esti alergic ca nu ai cum sa fi la toate, urmeaza din nou un tratament si fa-ti si o radiografie eventual la maseaua infectata. Ai grija de sanatatea ta ca nu e bine cu infectia aia si atatea antibiotice luate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca s-a umflat desi iei antibiotice, e de mers la dr. stomatolog, maine la prima ora. O sa-ti deschida canalul, o sa ti-l curete, o sa-ti scoata nervul(enervant dar necesar) si o sa ti-l obtureze. Daca e rau de tot i-ti va face o anestezie si i-ti va scoate maseaua.

| DAN3ZX a răspuns (pentru anonim_4396):

Si daca am probleme cu inima gen Hemoragie Interna cica mor

| Gfffjhg explică (pentru anonim_4396):

Nu am nerv si mi deschis canalul.

| Gfffjhg explică:

Cumpar pe Ma ta