| georgepopescu a întrebat:

Mi s-a umflat un ganglion la cap, deasupra cefei. Eu am facut toate bolile copilariei mai putin oreion. Ce as putea sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am trei mari car o nuca, Nu doare dar ma deranjaza cand dorm.E din nastere care apoi se mareste pe nesimtite,nu e boala, nu ne afecteaza cu nimic, dar se poate opera, adica sa scoata ganglionul acela.E o mostenire din familie, in caz ca nu au avut unul din parinti, au avut bunicii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi de fundita,vreau sa-ti zic o faza tare cand am fost la doctor cu alte probleme,la consultat, doctorita m-a intrebat; Vaaaaii, te-ai lovit in cap, te-a batut cineva? nu, si tata si fratii tatei au acel ganglion, si sora mea mai mare are unul, ea s-a dus si la operat, o operatie foarte usoara, e un chist acel "cucui"laughing.Nu afecteaza cu nimic buna functionare a oragnismului, daca vrei sa-l operezi, mergi si te programezi.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oreionul e dupa ureche, deci daca e dupa ureche, mergi la doctor.