| DarkSmile a întrebat:

Mi s-a uscat tare pielea de langa ureche, zona langa nas, langa nara aici mi-a crapat pielea si ma ustura, ma doare strasnic, nici nu pot plange ca se contracta zonelea astea uscate si ma doare mai tare, cand mi-a curs o lacrima am sters lacrima de sub ochi si acum zona aceasta de sub ochi s-a uscat si ma ustura, se face tot rosu.Ma doare groaznic aproape toata fata.Sint iritatii. M-am dat cu o crema care ar fi trebuit sa regenereze pielea si nu a ajutat. M-am dat cu un fel de gel pentru rani si tot nu se regenereaza pielea, ma ustura.Ma doare.Nu pot la moment sa consult medicul. Ajutati-ma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gabytzuka27 a răspuns:

Trebuie sa te dai cu crema de galbenele pentru ca asa patesc si eu primavarate, te speli cu ceai de musetel pe fata si apoi te dai cu crema.

3 răspunsuri:
| secrets a răspuns:

Crema de galbenele, e foarte buna. Daca nu, crema hidratanta, dar mergi la doctor cat mai repede, eventual camera de garda daca chiar nu mai poti suporta.Sanatate si numai bine!

| SoJustMeAndU a răspuns:

Trebuie sa te duci neaparat la un doctor dermatolog, nu cumva sa ai psoriazis facial.Este o boala de piele.

| andy6642 a răspuns:

Inceteaza sa te dai cu tot felul de creme care se presupune ca o sa te ajute. Ai grija sa te speli in fiecare dimineata pe fata si mergi la un medic.