| Leatherleader a întrebat:

Salutare tuturor.
Am si eu o problema de sanatate ca sa zic asa. Sunt baiat am 19 ani si de vreo 2 ani poate chiar mai mult ma confrunt cu o iritatie in zona intima. Ma rog cam toata acea zona, tot ce cuprinde boxerul. Pana acum vreo 5-6 luni ma manca doar noapta cand ma puneam in pat sa adorm. Dar acum ma cam mananca tot timpul si ma scarpin pana imi provoc rani, e groaznic si ustura foarte tare. Cauza. cred ca ar fi pielea mea foarte sensibila, de mic am o problema cu pielea pe care inca nu o cunosc, si de la aparatul de ras. De vreo 2-3 ani am inceput sa ma rad in zona inghinala. Igiena e una foarte buna. Acum sunt putin paranoic ma gandesc la tot ce e mai rau, din ce-am citit si pe net si mi-e cam frica asa sa nu fie ceva serios. Am sa merg si la un medic cu toate ca mi-e putin rusine tinand ca nu am mai avut niciodata probleme de genul. Cei care ati avut, sau aveti probleme de genul, va rog sa-mi spuneti cum ati procedat. Va multumesc mult. Astept raspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ShamelessQboy a răspuns:

Problema este cam delicată, poate fi o alergie, poate fi cauzată de vreun parazit /ciuperca, sau pur si simplu din cauza lenjerie intime, este din bumbac? sau chiar din cauza detergentilor folositi la spălarea lenjerie!
Încearcă o crema de galbenele după epilat, si cand faci duș foloseste bicarbonat de sodiu diluat in apa, aplici pe zona intimă un minut inainte de clătire.
Dar in primul rand consulta un medic specialist!