| Anonimow a întrebat:

Mi se tot zbate cand ochiul drept cand stangul...ce trebuie sa iau sau sa fac sa nu se mai zbata? fara rasp gen drept e de bine... Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Ai lipsa ce calciu si magneziu. Remediu:MagneB6, medicament.
Ce poti face insa pentru a potoli spasmele este sa alternezi comprese reci si calde, care vor potoli nervul prea activ care cauzeaza spasmele. Daca metoda nu functioneaza, se poate bea un pahar de apa tonica.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Posibil probleme cu nervul optic, mergi la oftalmologie.
Pa, pa.

| Cristina8145 a răspuns:

Probabil ai lipsa de calciu. Du-te la farmacie si cumpara cateva pastile de calciu si iti va trece.

| LIN2010 a răspuns:

Cred ca cel mai bun lucru este sa consulti un medic oftalmolog.Resecte

| Deliα a răspuns:

Consulta doctorul daca trebuie sau mananca mai multi morcovi si ia pastile cu calciu si magneziu.mi se mai intampla si mie asta cu ochii