| anonim_4396 a întrebat:

Mi se vad ridurile din juru ochilor. stiu ca la varsta mea nu ar trebui sa am asa ceva.
Nu stiu daca e de la stres sau de la oboseala...insa imi spuneti va rog niste remedii sa scap cat de cat de riduri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Somn in interval corect, bei multe lichide in timpul zilei, petreci mai ptin timp in fata ecranelor de orice fel. Poti incerca si vitamina A uleioasa si-ti dai sub ochi.

| Violleta2022 a răspuns:

Stresul nu provoaca riduri in jurul ochilor, dar lipsa somnului, da!
Incearca sa te culci mai devreme, si sa dormi macar 8-9 ceasuri pe noapte. Importnat este sa le dormi noaptea, nu ziua!

| Eddz a răspuns:

Recomand somn din plin, o alimentatie mai echilibrata, si daca consumi alcool si tutun, sa le mai reduci.