| DjAbstraktw a întrebat:

Mi-am prins degetul pentru cateva secunde intre ceva foarte greu(sus jos) unghia nu s-a înnegrit, dar ma doare degetul in sine doar partea unde e buricul si putin la unghie ca niște înțepături sau daca ating sau presez degetul ma doare, dar nu insuportabil. E vreo sansa sa imi cada unghia sau doar o sa ma doară cateva zile?
Nu a fost ceva foarte grav ca si cum ți-ai trânti o usa peste deget, practic a fost strivit incet.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nicu991 a răspuns:

Este o durere temporara, in maxim 4-5 zile n-o sa mai ai nimic. Unghia nu are de ce sa cada.

1 răspuns:
| CatalinB11 a răspuns:

Pune gheata neaparat, sau cel putin ceva foarte rece. Sansele sa iti cada unghia sunt destul de mici.