| BiiBiis a întrebat:

Mierea este buna pentru greata?

Defapt ce este bine sa mancam atunci cand ne este greata in afara de lamaie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu este buna, de fapt nu se mananca nimic dulce, accentueaza greata. Poti consuma limonada, ceai cu lamaie, portocale, grepfruit, kiwi.

13 răspunsuri:
| anka a răspuns:

Zeama de varza.

| anka a răspuns:

Muraturi.

daniela
| daniela a răspuns:

Ceva care sa fie acru si sa taie greata Grapefruit daca nu suporti lamaia

| zorialbi a răspuns:

Ce au zis cei de dinaintea mea + ceva muraturi daca ai prin casa (castraveti, gogosari). Mierea iti face mai rau in cazul asta.

| Suzy a răspuns:

Ceai de lamaiebig grin
limonada big grin tot de lamaie laughing

| LiLlYAnNe a răspuns:

Nu este buna de loc. Ia ceva acru. Ceai dupa cum au spus ceilalti.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu beau bere!winking
Sincer... poate te ajuta si pe tinebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muraturi big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bea cate o gurita de coca cola(eventual fara cafeinna) cand ti-e greata.

| greeneye a răspuns:

Muraturi big grin

| andry99_8793 a răspuns:

Nu prea daca vrei sa te simti bine mereu nasul meu mi-a zis sa mananc o lingurita de miere pe burta goala dimineata
nu stiu dajk functioneaze si la tine da la mine functioneaze

| myky_6619 a răspuns:

Otet cu zahar mai uitete la tv

| marcimova a răspuns:

Pentru a taia greata incearca un suc de mere.