| Arianaaa33 a întrebat:

happyCare stie ce sa fac ca sa-mi treaca mai repede greata? in afara de lamaie. rasp urgent happymultumesc. funda+vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Mie imi trece cu o pastila de emetostop

| whatevernvm a răspuns:

Bună!

De fiecare dată cand aveam greata sau arsuri(pe gat) parintii imi dadeau bicarbonad(de sodiu).
De atunci, mereu cand am asemenea senzatii iau o lingurita de bicarbonat. Iti sugerez, in ciuda gustului tampit care il ai dupa, sa iei o lingurita, o inghiti repede si daca vrei sa vei apa dupa e ok. Eu cateodata vomit dupa ce iau, este perfect normal, dupa nu mai ai nici o senzatie. Dupa ce iei bicarbonatul, o sa simti nevoia sa bei ceva. Bine ar fi, cum ai zis si tu, sa iei putina lamaie, cred ca asa reduci sansele de a voma.

Bafta.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Lamaia rulezz ★

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie cand mi se face greata inspir spirt.(nu glumesc)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca grefa

| pinguin_2568 a răspuns:

Un metroclopramid 3 picaturi

| LittleMilka a răspuns:

Am auzit ieri la tv cum ca Nicoleta Luciu ar fi baut bere din cauza greturilor provocate de sarcina. Nu cred ca iti este greata din acelasi motiv, dar... poti sa incerci laughing Sper sa nu iti fie mai rau dupa aceea berea fiind cam amara :-s