| AndreeaRullz a întrebat:

Miopia se corecteaza?tongue

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, prin operatie, dupa varsta de 18 ani, in cazuri selectionate de medicul oftalmolog.

soothe
| soothe a răspuns:

Se corecteaza ca de aceea asa de multa lume poarta ochelari. Altfel nu vezi bine. happy
In sens mai larg se corecteaza cu chirurgie cu laser si in anumite limite cu exercitii (daca ai sa cauti pe net, ai sa fii surprinsa cat ai sa gasesti Multa sanatate.

| fabiola a răspuns:

Stagneaza daca porti ochelari, se corecteaza facand transplant de cornee!

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Da, dar nu in totalitate.

cami
| cami a răspuns:

Cu lentile divergente.

| aisha01eu a răspuns:

Da, prin operatie cu laser. Daca ai miopie mica gen sub 1 parca se poate corecta prin exercitii. Mai multe gasesti pe net.
Si eu am insa am -5 si nu vreau sa ma operez caci mi-e frica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca poti ajunge la un medic sigur ca se poate corecta.

| KristinnaKr a răspuns:

Depinde cat este de grav.