| RalucaSahnada a întrebat:

Motanul meu a inghitit acum cateva minute o moneda.Ce se poate intampla? E de rau? Va roog raspunsuri cat mai multe!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| asdfghjkl25 a răspuns:

Nu se intampla nimic, stai linistita:* o scoate pe partea cealaltalaughing de exemplu, pisoiul, meu era innebunit dupa extraveral...ii placea mirosul sau nu stiu si a inghitit o data o pastiluta dar nu i s-a intamplat nimicbig grin fundita?batting eyelashes

Răspuns utilizator avertizat
| asdfghjkl25 a răspuns (pentru asdfghjkl25):

E o pastila pentru linistire. o poti lua si cand ai hipertensiune arteriala. in orice caz, nu e recomandata pisicilorlaughing

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cel mai bine îl duci la medicul veterinar!
Pot apărea complicații până ajunge să fie eliminată, dacă va fi... eliminată.
Pa, pa.

| MCRgurl a răspuns:

Pai daca pana maine nu caca moneda sau o vomita du-o la veterinar

Răspuns utilizator avertizat
| MCRgurl a răspuns (pentru RalucaSahnada):

Dupa ce am raspuns mi-a venit in minte asta... apropo, cum se mai simte motanul? daca n-are nimic las-o ca o sa cace pana la urma moneda.

Răspuns utilizator avertizat
| MCRgurl a răspuns (pentru RalucaSahnada):

Deci lasa-l in pace ca daca are pofta de mancare si este ok, scoate el moneda pe undeva.

| LexHasAMasterPlan a răspuns:

Nu-ti face griji, o va elimina dar du-te si la un veterinar ca sa te asiguri, daca e una mare du-te la veterinar cat poti de repede ca sa vezi si parerea lui.

| DeathlyScream a răspuns:

Indoapa-l cu mancare din plin si spera ca o sa iasa pe cealalta partewinking

Răspuns utilizator avertizat
| CristiAndrei a răspuns:

Incearca sa il faci sa vomite ca sa scoata moneda

| lea72 a răspuns:

In mod normal datorita conformatiei monedei o va elimina peste o zi, doua. Trebuie doar sa urmaresti sa o elimine, daca acest lucru nu se intampla si motanul tau devine letargic, fara pofta de mancare directia medicul veterinar care il va opera pentru a o scoate.

Răspuns utilizator avertizat
| monikMona a răspuns:

Anunta urgent veterinarul