| Radandam a întrebat:

Motion free scrie ca este bun pentru durerile de spate si dureri de coloană. Oare cu acest gel iti pot trece durerile de coloana sau spate? A incercat cineva acest gel? Astept pareri.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ti-am mai zis depinde ce ai tu la coloana, daca este un junghi de asta cum i se spune in popor iti trece si cu o crema si o pastila, daca e o afectiune a coloanei nu trece cu plante sau suplimente alimentare.
Nu vreau sa sune a reclama dar pe coloana merge foarte bine suplimentul roboflex, incearca sa iei 1 luna de zile 1/zi parca se ia, o sa iti ia durerea cu mana. Daca esti multumit mai cumperi apoi.

| Radandam explică (pentru Simpatic):

Eu nu pot inghiti pastila, asa ca o sa inghit.Dar Roboflex doar iti amelioreaza durerea, nu iti si trece definitiv, nu?

| Simpatic a răspuns (pentru Radandam):

Pai nicio pastila din lume nu iti poate promite ca iti trece definitiv, cum am spus un rmn, o radiografie etc poate sa vada cam ce ai tu acolo, un diagnostic pus de un medic de specialitate.
s-ar putea sa existe daca nu e ceva complicat si pastile care vindeca.
da roboflex iti ia durerea este un fel de anti-inflamator fara efecte secundare, natural sa-i zicem asa.

| Radandam explică (pentru Simpatic):

Am facut o radiografie la cervicala si la raport mi-a iesit ca nu am nimic, dar radiografie mi-a facut o in aparat rmn, si mi-a facut radiografia imbracat ca la rmn, are aparat calumea, si acum sa mai fac si la partea lombara sa imi ies din parere.Are ceva daca rod pastila?