| vLd a întrebat:

Neata... Am un cățel cocker spaniol de in vârstă de 3 ani, si de 2-3 zile are o tuse uscata si destul de deasa si vomita o spuma alba de mai multe ori pe zi, veterinarul e in concediu si am nevoie de un sfat ceva, ce as putea face pana revine veterinarul? Mulțumesc Dau funda, si cat se poate de repede va rog sunt foarte ingrijorat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Mwha a răspuns:

Papagalul unei prietene facea asa. Si a mai rezistat vreo 3 zile dupa, apoi a murit. Dar poate la caine e altceva. Sanatate!

| JulyStorm a răspuns:

Cauta alt veterinar. Pana se intorce actualul din concediu, posibil sa fie prea tarziu.

| Dragonfly6 a răspuns:

S-ar putea sa se fi inecat cu vreun os sau poate nu-i cade bine la stomac ceva.
Iti inteleg ingrijorarea. Mai bine incerci la alt veterinar.

| Prince_Pyckolo_1992 a răspuns:

Se poate sa fie de la mancare vreo alergie ceva, sau poate a prins vreun microb e greu sa-ti dai seama doar un veterinar iti poate da mai multe sfaturi si un tratamennt, bafta