| Alpha11 a întrebat:

Am nevoie repede de un sfat. Am o catelusa si nu mai mananca de 3 zile ce sa ii fac va rog. Prima data a vomtai o apa alba asa... acum nu mai are nici ce vomita ori ce i-as da nu vrea.
Va rog e urgent.

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Urgent o duci la veterinar! Deja e deshidratata.
Nu mai astepta raspunsuri pe TPU, o duci acum la doctor!

8 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Urgent cu ea la veterinar, nu e de joaca! Sper sa se faca bine!

| Alpha11 explică (pentru Oana92):

Multumesc. Si eu sper sa se faca bine dar e greu de crezut am aflat ce are si... Ise spune boala "Jigodiei"

| geop a răspuns:

Du-te la veterinar. Să nu fie fost otrăvită sau poate din cauza a ceva ce a mâncat. Aşa s-a întâmplat şi cu căţeluşa mea şi i-am dat ciorbită caldă cu seringa, iar în ciorbă era şi o jumătate de paracetamol pisat. Dar cel mai bine e să te duci la doctor repede.

| Alpha11 explică (pentru geop):

Multumesc de sfat.

| PiTbuLuL a răspuns:

Du-o la doctor ce naiba! Ce alta solutie mai vezi astepti aici sfaturi pana atunci moare! Eu nu va inteleg cand vedeti ca animalul vostru se simte rau vomita nu mai manca ce sfaturi mai vreti decat sa-l duceti la veterinar? Eu daca vedeam ca un caine de a meu se simtea rau nu manca vomita nu asteptam sfaturi de la toti pe net direct la veterinar sa nu ii fie mai rau! Du-o la veterinar nu mai are mult de trait daca no duci.Sall bafta!

| Alpha11 explică (pentru PiTbuLuL):

Bai frate daiti raspunsuri din astea eu am cerut parerea unuia care stie ce sa faca daca stie caeva ce trebuie sa fac mai iei cu nu inteleg" eu am cerut parerea nu esti in cunostinta de cauza nu raspunde.

| PiTbuLuL a răspuns (pentru Alpha11):

Ce parare mai vrei ma cand vezi cum se simte is curios cine stie mai bine decat medicu veterinar is curios.Si nici macar nimeni no vazut-o si putem sa ne dam cu parerea dar noi nu vom sti de ci sigur nu putem sa zicem.Nu va inteleg cand vezi ca cainele tau se simte rau si nu mananca si nu bea apa ce mai astepti sa va aflati in treaba numa ca in rest nu stiu ce vreti.

| Alpha11 explică (pentru PiTbuLuL):

Si ce e gresit sa intrebi? dar las-o asa. happy mersi oricum
am fost cu ea si urmez tratament timp de 5 zile