| Alinaintreaba059 a întrebat:

Neata TPU!
De vreo 3 zile am ceva la plamani, cred. Simt acel " hârcâit" atunci cand respir adanc, dar dupa ce tusesc intentionat dispare. Nu iese nicio flegma si nasul e infundat si simt mucusul, dar la fel cand dau sa-l sterg nu iese nimic.
Mai scap câte o tuse, dar e seacă si nu pot desprinde ce am in plamani. Azi dimineata m-a apucat o durere in zona spatelui si m-am panicat si am inceput sa respir greu(si inca o fac).
Ce ar putea fi? Ce remedii naturiste as putea folosi? Am luat 3 pastilute de Bromhexin si Vitamina C

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se vindecă cu naturiste și auto medicație. Consult medical.

| dullcat a răspuns:

Buna.Mergi direct la medic, lasa solutiile naturiste fiindca nu pare deloc simpla problema ta.

| AdioTPU a răspuns:

Mergi la medic cât mai repede, dacă se poate azi.

| 120bulevard a răspuns:

Fumezi? Un consult te-ar ajuta, doar un doctor iti poate pune un diagnostic corect