| AirănMeidăn a întrebat:

Neata TPU, ma spalam azi dimineata pe dinti si am vazut ca am un fel de pata rosie pe varful limbii. Am mai avut ceva de genul cand am fost mica si am adormit in timp ce mancam vitamina C si m-a ars pe limba, dar acum nu e cazul. Mentionez ca ma spal pe dinti de 2 ori pe zi, dar nu stiu sigur de cand o am (pata)
In caz ca ati avut ceva de genul ziceti-mi daca a trecut de la sine sau ce ati facut, pentru ca nu stiu daca sa merg sau nu la medic/farmacie sau sa astept sa treaca singura

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dă cu glicerină boraxată cu stamicin, si trece, ori te ai ars cu ceva fierbinte si nu m ai stii, ori din stomac i ti apare.

| AirănMeidăn explică (pentru CristiDinBucuresti):

am fost la farmacie mai devreme si tot glicerina boraxata mi-a dat, deci te-ai facut cu o funda

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Mersi mult.

9 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Hmmm ia-ti o periuta cu care iti cureti limba,eu de cand mi-am pus piercing in limba,zilnic periez si limbuta xD oricum, ai grija cu limbuta, acolo's cele mai multe bacterii. (mno, mare grija pe unde o pui, si prin gura cui) big grin

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai vazut ca stiu tratamentul? laughing Asa pătesc mereu si asta e solutia glicerina boraxata cu stamicin. Sanatate multă.

| doesntmetter a răspuns:

Tu asculţi Iron Maiden şi pui o întrebare ca asta?

| AirănMeidăn explică (pentru doesntmetter):

limbii mele nu ii pasa ce ascult, aparent

| doesntmetter a răspuns (pentru AirănMeidăn):

În mod evident, eu am făcut aluzie la nivelul de inteligenţă. Prin ce ai zis tu, se deduce că gândeşti cu limba...

| AirănMeidăn explică (pentru doesntmetter):

de unde ai dedus tu asta?
man, esti next level pentru mine

| doesntmetter a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Hai, gata. Îmi pare rău petru tine, aşa-i mai bine? big grin Pa.