| anika33 a întrebat:

Nici nu stiu cum sa incep.baiatul pe care il iubesc, de curand a plecat in Italia, acolo a avut un accident. a cazut de la o distanta mare. a fost operat la bazin(i-au pus surub)pulpa( tija) si rotula(surub). incerc sa-i ridic moralul, sa gandeasca pozitiv.si...nimic! Nu stiu ce sa ma mai fac.sufar si eu pe langa el. deja se gandeste la moarte.nu stiu cum as putea sa-l ajut.mai ales ca este acolo.si eu aici! si vestea cea mai proasta este ca daca in 24 de zile nu va putea merge, ii va amputa piciorul. Ce pot sa fac sa-l ajut? sa-i ridic moralul? ce trebuie sa faca ca sa progreseze sa poata merge cat de cat? URGENT! sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Multe antrenamente stai linistita doctorii din Italia nu sunt ca doctorii romaniwinking in Romania se moare la triaj cu diagnostic gresit stai linistita tu trebuie sa fii calma si sa ii transmiti un semtiment de iubire si siguranta eventual mergi la elwinking

| anika33 explică:

Crede-ma ca asta imi doresc cel mai mult.dar nu pot sa ma duc.nu-i dupa mine.sad

| Carrie a răspuns:

Daca sunteti impreuna, iar tu te gandesti la moarte, el o sa fie distrus daca faci pasul fatal.Incearca sa fii optimista, asa ii transmiti si lui din optimismul tau. Uite, matusa mea A AVUT cancer.Am scris la timpul trecut deoarece nu mai are.S-a vindecat.Desigur s-a vindecat datorita tratamentelor dar si din cauza credintei, fiind dintr-o familie credincioasa. Dumnezeu e mare si ajuta pe toate lumea mai devreme sau mai tarziu.Dar depinde si de baiat.Sunt cazuri in care existau oameni care nu mai puteau merge niciodata(din spusele doctorilor) si ca prin minune cumva au reusit. Spune-i ca trebuie sa fie fericit ca n-a murit si ca are pe cineva care sa-l iubeasca.Eu asta numesc jocul multumirii. happy

| Carrie a răspuns:

Oh si inca ceva, chestia cu jocul multumirii e dintr-o carte numita Secretul Multumirii(are 3 volume), poate te va ajuta daca o citesti ca sa stii ce sa faci.Imi pare rau pentru situatie si mult noroc! happy

| rox13yy a răspuns:

De ce nu faci tot posibilul sa mergi sh tuh acolo? asta ar schimba mult situatia.insanatosire grabnica

| stefanik04 a răspuns:

In primul rand imi pare foarte rau si banuiesc cat suferi si tu...
In al doilea rand,cred ca ar fi bine sa mergi acolo,sa faci tot posibilul,pentru ca asa il vei ajuta mult mai mult.
Incearca sa ii spui cuvinte dragute,dar ai grija ca poate ca va crede ca stai cu el din MILA. Si asta, acum, e o problema, pentru ca se va demoraliza si mai tare...Trebuie sa aiba credinta si speranta ca totul va fi bine, sa ii spui sa nu se dea batut si CEL MAI IMPORTANT., cred, ca vei fi lanmga el.
Sper ca te-am ajutat

| Merigirl a răspuns:

Spune-i ca trebuie sa fie bine, sa aiba credinta si incearca sa nu ii arati durerea ta lui.