Întrebare recomandată | SmileAgain a întrebat:

Niste sfaturi/secrete pentru slabit putin mai rapid?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e niciun secret. Poți face sport, dar poți să faci ceva în el de sport dacă bagi în tine absolut tot ce e comestibil, că se transformă în mușchi. Eu zic să mănânci rar pâine și ce conține carbohidrați sau proteine (oul de exemplu), încearcă salate pe cât posibil și să mănânci sănătos. Mănâncă des și puțin deoarece, atunci când slăbești, organismul tinde să asimileze tot.
Gândește-te că sportul te poate ajuta foarte mult și pentru a arăta bine (rol estetic) și pentru a fi sănătoasă, iar tonusul se schimbă.
Nu încerca porcăriile alea de pastile, că îți strici sănătatea și mai ales, NU înfometarea, care poate duce la infertilitate, lipsa energiei și cum mănânci iar, cum pui totul la loc.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios? Poti sa bagi orice ca se transforma in muschi?

Tu GANDESTI inainte sa vb? Oricine are cunostinte MINIME de anatomie stie ca o tampenie ce-ai zis.

Mai documenteaza-te

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Da, nu am folosit termenul potrivit. Altfel, știi ce simplu ar fi să faci doar sport și să mănânci în continuare ce vrei? S-ar slăbi... pfoaii.

12 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

1. consuma carbohidrati doar dupa antrenament si dimineata, atat
2. 5 mese pe zi, putin si des
3. la ultima masa proteine cu absorbtie lenta
4. grasimile sanatoase doar dimineata
5. cardio combinat cu antrenament cu greutati

| MihaiGe a răspuns:

Mergi la sala si manânci mâncare gătite.
Baftă!

| Anonimuuuussssss a răspuns:

Dieta Dukan.Slabesti cam 1 kg pe zi daca te tii de ea! Sper ca te-am ajutat!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Anonimuuuussssss):

O tampenie de dieta

| minho a răspuns:

Daca slabesti rapid nu este sanatos.Stiu ca toti ne dorim asta dar cu cat vei slabi mai repede cu atat vei pune alte kilograme in plus. Uita-te la doctor Oz are niste sfaturi utile si o dieta care chiar functioneza.Incet dar sigur.

| eusebiu99 a răspuns:

Evita pentru un tmp mancarurile grele.Consuma fructe si legume pentru un corp cat mai sanatos.Fa exercitii fizice, sport zilnic. Daca tii un regim vei vedea schimbarea.

| giulia224 a răspuns:

Sport nu manca dupa 6 sera si nu paine si grasimi(prajeli)

| andrianahindi a răspuns:

30 de minute de sport in fiecare zi + o cana de ceai verde

| AlleAllexa10 a răspuns:

Pai fa sport, incearca sa nu m-ai mancanci dupa ora 18 si fa niste abdomene sau poti sa mergi la sala.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AlleAllexa10):

E prea devreme ca ultima masa sa fie la ora 18, vrei sa-ti fortezi stomacul aiurea?