| GalaxyHero a întrebat:

Nu ma adresez neaparat celor care au piercing in limba, acum, ci doar celor care stiu. De ce se spune ca nu e voie sa mananci orice contine lapte, sau sa bei lapte? De ce? Ce efecte au aceste alimente asupra limbii? Dau >funditabig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Laptele chiar si duap ce e fiert,mai contine bacterii,si, dupa cum cred ca stii deja, odata ce ai un piercing in limba, acea parte devine mai vulnerabila si mai predispusa la bacterii si infectii, chiar daca pierce-ul ti l-ai facut in conditii de sterilizare perfecta.De mancat chestii cu lapte poti,dar daca bei doar lapte,trebuie sa il fierbi foarte bine, ca sa contina cat mai putine bacterii sau deloc, ca sa nu iti afecteze locul unde ai pierce-ul, altfel poti sa te alegi cu o infectie destul de urata, pe partea superioara a limbii.

3 răspunsuri:
| vanillakidd a răspuns:

De la lapte nu ti se inchide cum trebuie gaura:*... de aia nu ai voie lactate 2 saptamani happy

| Geass a răspuns:

Păi cum să îţi explic....laptele cauzează mărirea inteligenţei iar asta nu este permis semidocţilor cu piercing.

| GalaxyHero explică:

îţi sugerez să-ţi mai cântăreşti cuvintele, mare geniu cu iQ de peste 200. nu ştiu ce problemă ai dar nu mi se pare prea strălucit să te descarci aici. baftă.