| IlincaD a întrebat:

Hei. Acum 2 zile mi-am facut un piercing sub buza.Si din cate am auzit...nu am voie sa beau lapte? Imi puteti spune de ce? Ce altceva numai am voie a mananc?

Multumesc. Ofer funda.batting eyelashes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| zeenath a răspuns:

Pentru ca laptele restant in cavitatea bucala pe dinti, subgingival si pe unde ramane se transforma in acid lactic sub influenta unor bacterii care ajuta la fermentarea laptelui si nu cred ca e tocmaiplacut sa te trezesti cu o infectie urata din cauza laptelui Poti sa consumi lactate dupa ce tesutul unde ai pierce -ul este in mare masura vindecat!

2 răspunsuri:
| mihaelaroxy a răspuns:

Sa nu te infectezi

| rooko a răspuns:

Pai in primul rand FARA lactate.iar in al doilea rand...de fiecare data dupa ce mananci ceva.clateste-te cu apa de gura happy