| yoaddy85 a întrebat:

Nu ma pot caca de o saptamana si am mancat ce-i drept zilele astea si nu iese nimic... ce sa fac ca mi s-a umflat burta de la *** si tot nu scot nici un bontoi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Tratamentele disponibile pentru constipatie sunt vaste la momentul actual insa pentru ca acestea sa dea rezultatele scontate este necesara identificarea cauzelor care duc la aparitia acestei conditii medicale. Mai multe detalii aici: http://www.i-medic.ro/......onstipatie

| SaveTheNature a răspuns:

Nu e de glumit cu asa ceva.Desi tu glumesti
In primul rand manaca sanatos,caci de asta ai pati astea
Mai lasa carnea,dulciurile, si sarea, sucurile (fanta cola si etc)
Si mananca multe fructe si legume.Si mai ales multa multa fibra
Cereale integrale, tarate(le gatesti cum vrei tu)
Daca tu continui sa manaci nesanatos, de la aceste constipatii vei capata alte boli in corp.Sincer! si daca fumezi lasa fumatul sau rarestele!

| SaveTheNature a răspuns:

Daca vrei iti pot spune mai multe.Dar sa vad ca vrei, ca intrebarea poate fi pusa in bascalie.

| darrio2007 a răspuns:

Bea zeama de varza.Cam 1 litru.Calda.Ai sa iti c... si creierii.

| AIRIUS a răspuns:

Hai ca asta e ffff tare

| Takocska a răspuns:

Du-te la medic ca nu e de joaca

| Vickyy a răspuns:

Bea un ceai de tei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aahahahah rolling on the floor)
o sa ma uit de maine incolo la stirile de la ora 5 laughing))) de-abia astept laughing))) "Un tanar a explodat pe buda, intors pe dos, pentru ca nu a auzit in viata sa de LAXATIVE..."

| Criss003 a răspuns:

Mananca activia laughing

| taur77 a răspuns:

Mananca fructe! Fructele contin vitamine. Daca nu merge ceva batoane de ciocolata.Bafta!

| AdkVodka a răspuns:

Ia niste laxative daca nu trece fa-ti o clisma happy

| alisax a răspuns:

Incearca sa bei lapte cald sau nu stiu ia-ti laxativelaughing