| maraa_4930 a întrebat:

Buna happy Azi am mancat preaaa mult crying tin regim adica ma infometez (stiu ca nu e bine ) si azi am zis sa ma resfat putin. dar am cam exagerat :-s am mancat si m-am umflat ma doare stomacu. dar de maine incep iar cu dieta. nu mai mananc pana maine nimic, credeti ca ma ingras daca m-am umflat in burta? crying mersi:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Dienuka a răspuns:

Da, ti s-a mai raspuns si zilele trecute. Exista posibilitatea sa te ingrasi deoarece metabolismul tau este indus in eroare de modul in care te alimentezi. Posibilitatea exista si daca mananci foarte putin sa se depuna, deoarece organismul are un sistem incredibil de aparare, facand depozite atunci cand realizeaza ca nu primeste suficient aport caloric pe o perioada lunga de timp.
Incearca sa mananci sanatos si evita aceste extreme.

| Nicoleta a răspuns:

Nu te vei ingrasa doar intr-o zi. Daca reincepi regimul de maine, nu e nici o problema.
Incearca totusisa nu "mori de foame". Calculeaza-ti in jur de 1000-1200 cal pe zi.

| Luiza_2688 a răspuns:

Nu e bine ceea ce faci.Iti strici metabolismul sau mai rau te poti imbolnavi.trebuie sa mananci regulat si fara dulciuri sucuri si alte prostii daca vrei sa slabesti si fa mult sport. daca te infometezi atunci cand mananci putin mai mult se pune tot pe tine.winking

| Bixx a răspuns:

Mai bine lasa acest regim. nu e bine pentru corpul tau deloc