| Ionut113123 a întrebat:

Ma doare burta sub buric in partea stanga, poate fi pentru ca fac foarte rar treaba mare (caca) adica fac odata la o saptamana, sau poate fi altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai scaun doar odata pe saptamana si ai dureri, este cazul sa mergi urgent la doctor!
In caz contrar te poti alege cu probleme grave, inclusiv posibil cancer (la stomac sau colon)!
Netratat, boala te poate termina in scurt timp.

| LPCTSTR a răspuns:

Au, ai un caz grav de constipație.
Tu mănânci ceva ori trăiești numai cu apă?

| Începătorul988 a răspuns:

Eu ma c*c de 5ori pe zi... cum reusesti sa te c*ci 1/saptamana?

| Ionut113123 explică (pentru Începătorul988):

Pai stai pe un scaun in fie care zi si nu faci nimic ''emoji'' dar nu iti recomand sa faci asta ''emoji'' eu cand fac la o saptamana ma doare burta si iese vreo 2kg de ca*t

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu n-am mai facut caca de 25 de ani si nu ma doare nimic.

| Ionut113123 explică:

Ps: sunt baiat

| Lapadatu_Ovidiu_Mihaita_1993 a răspuns:

Cel mai probabil nu incluzi in dieta fibre alimentare care le iei din fructe, legume, seminte etc. Cateva alimente ieftine care te ajuta sa iesi la WC pot fi : semintele de in in jur de 10 lei la plafar 1 kg, semintele de chia in jur de 25-30 lei la plafar.
Probabil mananci prea multa carne si branzeturi si fructe si legume ciuciu... Incearca sa incluzi in dieta cate o salata de rosii cu castraveti putin ulei de masline cu o lingurita de otet de mere de la plafar. Daca nu ai altceva mai sever pe jos trebuie sa iesi la WC de voie dupa includerea in dieta a fibrelor.