| ioanamaria2000 a întrebat:

Nu mai scap de candida...am avut pentru prima data in decembrie si in 3 luni am avut de 3 ori. Am fost la medic si am luat o multime de ovule Zifex, Cervugid, Macmiror ovule, Macmiror crema, spalaturi cu irigatorul, Ciprinol pastile. Tot imi reapare. Iubitul meu a facut tratament de fiecare data in acelasi timp cu mine si nu am avut relatii sexuale in timpul tratamentului. Chiar am ajuns sa fiu mereu trista, parca nu ma mai pot bucura de nimic cu toate simptomele candidei. Stiti vreun tratament minune, pentru ca doar intr-o minune mai cred acum.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Inseamna ca te re-infectezi, probabil pe acelasi cale.
Sunt 2 lucruri de tinut in vedere:
1. Candida trebuie tratata SI intern, sa dispara din organism
2. Lenjeria folosita sa fie dezinfectata /fiarta, sa nu infecteze din nou

| doctorandus a răspuns:

Fă-ți analiza pentru HIV.

| IchimValentinaCorina a răspuns:

Eu am pățîți la fel acum 8 ani, medicul mi-a zis ca voi scăpa dacă voi avea un copil, oricum ne doream așa ca m-am pus pe treabă, medicul a avut dreptate am scăpat acum m-ai am odată la 3 ani dar se tratează