| PepsiGirlAndreea a întrebat:

Nu merita sa mai traiesc,pur si simplu! Va spun groaznica poveste macar sa ma ajutati cat se cat pt. ca eu am incercat de nenumarate ori sa ma sinucid! Cititi tot va rog!
M-am mutat cu casa la o alta scoala si viata mea e un chin aici! Numai copii rai,diavoli! X_x In fiecare zi cnv ma scuipa,imi lipesc guma pe pantaloni desii nu ma cunosc! Cei din clasa sunt groaznici! Rau! Intr-o zi beam lapte si toti au inceput sa ma faca c**. straight face In clasa avem, o fata care se dezbraca si danseaza din buric se suie pe baieti si pe mn ma fac asa? straight face crying( Pt. ce pt. ca am baut lapte? crying straight face Aiurea. Odata am fost scutita la sport si toti au sarit sa ma bata! Mi-a dat un baiat din cls un pumn in nas si mi-a spart nasul crying( m-am dus acasa si I-am zis mamei. Ea I-a dat tell doamnei de sport si I-a spus ce s-a-ntamplat. Doamna de sport I-a certat pe copii dar ei au zis ca mint ca eu I-am luat la pumni straight face Toti se comporta asa cu mn pt ca sunt urata nu ce si fac, si am o fata de vomiti straight face Adica am incercat sa ma machiez dar degeaba. Sunt cls a 6 a si astia de a 8 a fac numai misto cica spalacita dr* si nu stiu ce straight face si nici nu ma cunosc. Ma fac lesinata toti ceea ce inseamna ca au dreptate. Dar frate! Sa ma lase in voia mea cu uratenie cu tot ce ii deranjeaza straight face Media mea la scoala e 9.20 si ei ma fac proasta scolii si sunt colegi carw anul trecut aveau 6.99 7 si ceva si sunt agreati de toti straight face M-am saturat numai probleme am! Fac prostii toti si dau vina pe mn pt. ca nu functioneaza camerele de filmat x_x Mor incet si dcate ori am incercat sa ma sinucid am numai taieturi la incheietura manii. Acum vedeti de ce nu merita sa traiesc. Nu stiu ce sa mai zic sunt multe! Aaa da! Cand jucam portocalele la desden toti ma striga pe mn ca numar eu fiind mereu 6 (6 portocale) Toti spun: Ba hai s-o zicem pe Andreea! Special sa pierd. Si cand pierd ma ameninta ca dupa ore ma bat rau ca am pierdut si nush dc! Ma bat mereu si fete si baieti imi pun piedica. Am numai vanatai pe mn. Unu de a 9 a care vine in scl sa ii viziteze pe copii (bufonu pamantului) face la mn: Urata dr* phciu, la cum arati nu te f... nimeni etc. Si nush ce ii zic astia din clasa si dupa incepe sa dea cu picioru in mn si sa-mi dea un pumn in cap de mor! Adica frate stay in... (scuzati-ma) daca nu ma cunosti. Frate nu ma cunoasteti si bataie pt ca arat ca chuck norris? Ia bv mie! Acum nu spuneti : Poate ai fost ingamfata si de aia se comporta asa...Dar nu e asa! Stau mai mult im banca si mai rar ies afara... pe hol. Dar nu cred ca merita sa mai traiesc crying( plang rau si nu mai pot mi-e frica sa mai vin la scoala! La sport ma buhuie si ma scuipa. Unu de a 8 a mereu intra la mn in clasa si se ia de mn si eu pana la urma I-am zis: Auzi da tu ce ai cu mn daca nu ti-am facut nimic
Si el: N-ai facut nimic dar cu moaca asta ma dadeau afara de la gradinita si ca daca n-ar exista puscaria m-ar fi omorat pana acum! crying( nush de ce toate relele au picat pe mn! straight face Sa nu credeti ca fac misto, vreau doar sa ma ajutati intr-un fel mush!

1. Cum sa procedez ca cu parintii si directoarea am discutat dar nu prea se iau masuri. Defapt nu se iau deloc!
2. Ce sa le spun? Sa sar si eu sa dau in ei? crying
3.Nu le am cu bataia si nici cu scandalul sunt o fire prostanaca (ca sa zic asa)
Multumesc pt. rabdarea acordata sper sa nu faceti misto de mn si sa ma ajutati va rog! Daca aveti iesiri si vreti sa ma batjocoriti si voi mai bn tineti pt. voi!
Ajutati-ma plzzzzzz! Nush ce sa fac! Funda. Inca odata multumesc si scuzati-ma daca am avut greseli dar mor de suparare si nu mai am chef sa corectez. Dinnou: funda multumesc! sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| rRamses a răspuns:

Chiar imi pare rau sa aud asta, nu imi pot imagina cum nici parintii si nici profesorii nu iau masuri, asta e caz de dat la televizor. dar frate daca zici ca ai vanatai. te poti duce la politie cum spunea si Ioscaa si pentru doar o palma sau un pumn ii poti da in judecata si dupa sa scoata bani de unde nu`i pentru ca astia sunt chiar inconstienti din cate spui, dar probabil nu o sa faci asa ceva dar macar te poti duce la politie cu parintii si poti face plangere si daca o sa treaca politia si pe la scoala sa vorbeasca cu directoarea si cu elevii sunt sigur ca or sa se potoleasca.

7 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Ma, nu stiu cat de adevarat e ceea ce ai scris. Daca e chiar asa, nu mai poti continua. Spune-i mamei tale ca nu te acomodezi, ca ceilalti se poarta ingrozitor si ca nu mai poti face fata. Trebuie sa te inteleaga sau sa ia masuri. Ai putea sa te transferi la o alta scoala. Nu e normal ceea ce se intampla

| Ioscaa1 a răspuns:

Daca ai vanatai cum ai spus tu.Foarte usor poti merge la politie.

| MunteanuIoan a răspuns:

1. Nu stiu cat de buna e ideea, dar sa incerci sa iei ceva de inregistrat la tine, sa inregistrezi ce zic despre tine.
2. Eu zic ca dă cel mai bine o față poker-face, o față fara expresie faciala si stai asa si te uiti la ei.

| FGirl a răspuns:

Fa un pas inapoi si gandeste-te la intreaga situatie. Merita sa mori pentru ei? In cativa ani vei fi uitat de ei. O sa cresti si o sa vezi ca viata e si fumoasa. Nu lasa niste derbedei sa iti decida soarta. Fii tare si lupta!

| ConstantinIordachescu a răspuns:

Andreea, draga fata! Rabdare multa iti doresc! Insa, nu te lasa! Ei sunt invidiosi ca tu inveti bine si ei nu au capacitati intelectuale. Tu concentreaza-te pe studiu, fii mereu cea mai buna, nu mai intra in jocul lor, evita-i chiar! Sinuciderea este cea mai proasta alegere! Gandeste bine la sensul vietii! Gandeste ca exista viata dupa moarte! Urmeaza vesnicia! Ori cei care se sinucid, nu se mantuiesc si se duc in iad! Doamne fereste! Uite mai multe aici poti citi: http://paginadefolos.blogspot.ro/2012/04/un-pas-spre-sinucidere.html Deasemenea, mai poti face si alte lucruri: 1. ceri parintilor sa te mute la alta scoala! 2. Ceri parintilor sa depuna plangere penala la politie adresata profesoarei de sport si colegilor care sa fie trimisi la scoli de reeducare. 3. Dupa o bataie din aceasta, suni 112 de la scoala si chemi sa vina si politia si salvarea! Acestia vor face constatarile de rigoare. Urmarile pot fi drastice pentru director, pentru profesor, pentru diriginte! Nu traim in jungla! Tot ce nu ne omoara, ne intareste! Cere ajutorul lui Dumnezeu si a Maicii Domnului! Va fi bine!

| MelissaTheNiece13 a răspuns:

Și eu sunt aproape în aceeași situație
Ești un model pentru mine
Te respect pentru ce ai suferit
Urează-mi succes eu mai am 2 ani

| Anonim013 a răspuns:

Nu merita sa mori si sa iti dai sufletul in mana Diavolului pentru niste copii care nu au cei 7 ani de acasa si care pot fi caracterizati intr-un singur cuvant....gunoaie!