| Y1623121 a întrebat:

Hei sad Va rog,ca tot e weekend,aveti rabdare sa cititi tot, chiar nevoie de mare ajutor! Mda. sad Nu vreau sa aud vorbe gen,, Cauti atentie" ci doar am nevoie de ajutor. Vreau sa ma sinucid. Stiu aiurea pana aici cand cititi. Dar o sa vedeti motivul si nu o sa vi se mai para aiurea. M-am saturat in primul rand sa fiu insultata in fel si chip. Mi-am schimbat scoala de 4 ori in viata mea si tot sunt injurata si scuipata sau ma trezesc cu gume in par sau pe haine. crying M-am saturat sa mi se spuna,,parlita" fata de,,moloz" ssu mai stiu eu cum... Nu am facut nimanui nimic. M-am si intrebat:,,Nu cumva de asta sunt batjocorita"? Dar nu. Aspectul meu e de vina. Adica fata o am galbena dupa cum vedeti,am pus cu mine o poza sa vedeti si voi,ochii sunt spalaciti caprui cu verde. Parul imi sta mereu naspa si de nas ce sa zic, am o alunita pe ea de parca ar fi muc. La corp nu consider eu ca arat rau. Am 88, 61, 94. Si din stramba nu mai sunt scoasa. Sincer, ma consideram o persoana frumoasa pana in scoala generala cand toti m-au facut urata. Acum ma consider o persoana urata datorita faptului ca toti mi-au spus asta, nu doar o persoana. Plang si nu mai pot crying Am intrat acum pe TPU ca sa scriu asta pentru ca acum 10 minute mi-a aruncat unul din penultima scoala de la care vin cu o piatra in cap si a strigat dupa mine:,,Huuu,janghina dracu" Acum o sa spuneti:,,Ma da'tu nu le-ai facut si tu lor ceva ca e imposibil sa se ia asa tine" Nu! Ma jur ca nu! Sunt o fire dinaia emotiva de ii tremura gura cand scoate un cuvant pe gura. Ma intreb daca nu cumva asta mai e si problema mea stiti de ce? Pentru ca in scoala sunt fete grase rau si inchise ca ciocolata la fata si toti cei care ma insulta (toata scoala,toata colentina) mor dupa ele gen:,,E de caterinca fata nene" intelegeti voi. In fine
M-am gandit ca sunt urata pentru ca nu ma pensez, dar mama nu ma lasa va spun de pe acum. Cum aude de pensat:,, Bai c*** dar ce esti tu? Te duci pe dn1 si ma lasi." Dar frate,haideti,sunt urata bine? Dar pentru care motiv merit sa imi iau flecme,palme peste ceafa, picioare peste tot sau insulte. Adica sa ma lase in uratenia mea si gata sa nu se mai uite la mine, dar deja asta mi sr pare foarte aiurea sa torturezi in halul asta o persoana care pur si simplu nu ti-a facut nimic si nici daca il omoram pe Iisus Hristos nu meritam atata umilinta. crying Hai intr-o scoala, hai in alta. Dar in toate oameni buni? Aa am discutat cu doamna directoare dar nu ia masuri. Sunt in clasa a 8-a,termin acum anul,intru la liceu,dar problema e: Ce sa fac la liceu, sunt copii mai mari, adulti deja in clasa a 12-a. Daca mor din mana unora de clasa a 5-a ( la varsta lor nu aveam tupeu sa le zic,, Ma" celor mai mari) sau de suturile si umilinta celor de varsta mea sau cu un an mai mici. Ieri la scoala o fata de a 2-a a zis,,Iac" cand a trecut pe langa mine. Am incercat sa imi tai o vena acolo unde bste pulsul cu lama,dar nu am curaj, pe maini de la incheietura pana la umar sunt taiata si mama din satanista nu ma mai scoate. Pai ea e in locul meu sa inteleaga? Va intreb pe voi: Cum dracu sa nu te omori in situatii ca astea? (va rog sa imi scuzati limbajul crying ) Intrebarile mele sunt: Ce sa schimb la mine? ( freza am schimbat-o in V dar degeaba, sprancenelenua lasa mama sa mi le,, imbunatatesc". 2. Cum voi proceda la liceu sa nu mai fiu calcata in picioare? Trebuie sa stiu de pe acum. Uitati de exemplu am fost o saptamana in Baneasa la o fata si toti de acolo ma respectau si m-am simtit mai frumoasa,si dupa ce am plecat de acolo inapoi in Colentina,am plans rau ca m-am gandit:,,Vin din nou la oameni rai,si plec de la oamenii care ma respecta." crying(( Acum plang si mai tare. crying Mama vrea sa cumpere casa in Baneasa, Doamen Ajuta sa gaseasca! P.S: Daca am greseli gramaticale,scuzati-ma, tremur toata. Funda. sad

Răspuns Câştigător
| pufulescu a răspuns:

Nu ma intereseaza ca o sa imi cenzureze adminii raspunsul, eu sper doar ca o sa-l vezi tu!
Eu zic ca nu e vina ta, ai nimerit intr-o zona plina de cocalari imputiti si ciori borate ( nu le pot spune tigani sau romi fiindca as jigni tiganii daca ii compar cu asa ceva! )
Nu esti nici urata nici frumoasa, tot ce ti se intampla e din cauza ca esti timida, si animalele despre care vorbesti au mirosit asta si cauta o victima pe care sa-si reverse frustrarile de viermi. Probabil ca si parintii sunt cam 'comunisti' si nu te lasa sa te aranjezi.
Acum, de eticheta pe care ti-au pus-o nu poti scapa fiindca a trecut prea mult timp, ar merge doar daca te-ai lua la bataie cu mai multi dintre ei si nu cred ca poti! Asteapta sa pleci din zona aceea fiindca asa cum ai spus si tu nu toti oamenii sunt la fel, si fii atenta ca acolo unde ajungi sa fii mai curajoasa sau macar sa te prezinti altcumva, daca nu drept smechera macar normala, fara timiditate si cap plecat.
Mult succes si fi tare! kiss

| Y1623121 explică (pentru pufulescu):

Multumesc. Eu cred pielea e de vina groaznic de galbena.

23 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu mai mergi la scoala pana te muti iti dai demisia

| T0T a răspuns:

Ai de mine, ți-ai făcut un cont TPU doar ca să faci caterincă? De ce nu folosești contul tău principal? Se vede toată ziua că fotografia ta e editată. Lasă prostiile astea și caterinca și bagă-ți mințile în cap.

| Y1623121 explică (pentru T0T):

Daca as fii avut chef de caterinca nu as fii facut-o cu lacrimi in ochi si cu inima distrusa de atatea umiliri primite si ghinioane in viata. Oricun va multunesc, Colentinienilor ca m-ati,, ajutat'' :/

| Y1623121 explică (pentru T0T):

2.Daca telefonul face poze bune mai ales ca era soare pe cer nu e vina mea, nu am Nokia stai linistit

| Y1623121 explică (pentru T0T):

Si 3.Am pus o poza sa imi spuneti ce sa schimb la mine, nu sa ma dau amre cu uratenia
...multumesc dar prefer sa ma sinucid.

| T0T a răspuns (pentru Y1623121):

Nu ai ce schimba. Ești o proastă dacă vrei să te schimbi pentru alți proști...Asta denotă că ești mai proastă ca ei și ești și foarte slabă. Ești penibilă. După mine poți să te sinucizi, nu ai niciun rost. O persoană slabă ca tine, nu va ajunge nicăieri oricum...Îți pierzi timpul.
Și app, eu am Nokia și pozele îmi ies foarte bine, poate chiar mai bine decât la tine, dar stai mentalități, trăim în 2015, Nokia nu mai e ceea ce era în 2000.

| aKylie a răspuns (pentru T0T):

Cat de prost/proasta sa fii sa ii zici unui om sa se sinucida?
Poate ca e fake, dar care e problema ta de vorbesti ca un taran/taranca, te deranjeaza pe tine cu ceva in viata de zi cu zi?
Doamne, ma intreb cati ani ai.

| T0T a răspuns (pentru aKylie):

Eu l-am lăsat să facă ce vrea, mai scăpăm de un idiot. Sunt sigur că am mai mulți ca tine. Totuși nu mi-ai argumentat cu ce ține prostia de faptul că i-am zis să își urmeze dorința? Nu mă interesează că e fake sau nu, specimenul ăsta are probleme și soluțiile lui nu se vor găsi pe TPU dar se pare că nici la el că nu e în stare să raționeze. Un om care e suficient de prost și se sinucide aiurea mă lasă complet rece. Să știi că proștii ne afectează pe toți și cazurile astea trag societatea în jos în loc să o urce.

| T0T a răspuns (pentru aKylie):

Iar faptul că mă faci prost demonstrează că chiar trăim într-o societate de dobitoci care aruncă cu cuvinte sau jigniri neargumentate, gen tu.

| aKylie a răspuns (pentru T0T):

Si ce specimen?
Faptul ca ii se pare ca e urata o face ciudata? Asta zici tu ca e specimen?
Tocmai de aici dai dovada ca tu esti dus cu capul,iar chiar daca ar mintii si ar fi asa ciudata cum zici tu de ce ii mai raspunzi? De ce iti mai bati capul? Nu are rost.
Chiar si daca ar fi cine stie ce specimen nu stiu cat de idiot poti tu sa fii sa spui ''Mai scapam de un idiot.''
Cu ce te incurca pe tine fata asta ca ii se pare ca e urata? Poate chiar este adevarata povestea,iar daca ai fii tu in locul ei ai face si tu la fel nu iti face griji.
Normal daca tu nu stii cum e sa fii ea nu o sa intelegi niciodata.
Dar eu am fost si cateodata sunt,stii tu cum este sa te uiti in oglinda si sa nu iti placa ce vezi? Normal ca nu, tu esti unul dintre taranii aia de poarta tricou cu David Guetta sau John Cena si crede ca e smecher, normal ca tie iti place ce vezi.
Crede-ma nu ar ajuta pe nimeni cu nimic daca ea s-ar sinucide.
Pentru ca ea nu face nimic care sa afecteze pe cineva, cum spui tu. Faptul ca tu spui ca ne-ar face o favoare dovedeste cata minte poti sa ai!
0, iar asta ma sperie.

| milan9 a răspuns:

În general, astfel de manifestări de "nelinişte", de "dezorientare" sunt stări foarte vulnerabile, şi indiferent de originea lor, trebuie să vezi în ele şi ocazia unei alte "aşezări" a "lucrurilor" esenţiale din viaţă, a priorităţilor, a valorilor, modul în care te raportezi la ceilalţi, modul în care te raportezi la Dumnezeu, aşteptările pe care le ai de la tine...
Într-o astfel de situaţie de lipsire de sens sau de dificultati este esenţial să cauţi sprijin moral. Nu sta aşa. Nu trebuie să îngădui nici o şansă pentru vreun gând al sinuciderii, nici în fanteziile şi nici în glumele tale.
- Trebuie să fugi de un astfel de „început" de gândire, ca de sinuciderea însăşi, pentru că fiecare „început" de gând este ca o „toartă" pentru stări de mai târziu.
- Stările de depresie sunt inevitabile în viaţa oricărui om, dar ele se primesc cu maturitate, demnitate, curaj şi înţelepciune (fiecare astfel de stare vrea să ne avertizeze şi să ne repare lipsuri)!
- Este vital să ceri şi sfatul unui duhovnic, al unui preot cu experienţă, de exemplu, dar într-un moment liniştit în care să aibă timp să-ţi asculte şi să-ţi înţeleagă bine dificultăţile afective.
- Şi trebuie să te mulţumeşti cu paşii mici dar siguri şi definitivi, ai aflării răspunsurilor, la întrebări esenţiale ale vieţii...

| Felys a răspuns:

Un om se face placut in primul rand prin modul de a dialoga,prin comportament,prin gesturile si glumele adresate celor din jur, daca tu esti o balega chiar nu conteaza daca te pensezi sa nu, tot asa vei fi tratata, slefuieste-ti caracterul si pretuieste-te pe tine insuti mai mult daca vrei sa fii admirata si de cei din jur, daca nu faci altceva decat sa iti plangi de mila iti meriti soarta

| kyliejenner a răspuns:

Vrei putina atentie

Răspuns utilizator avertizat
| aKylie a răspuns:

Nu mi se pare corect cum ai procedat.

| Y1623121 explică:

Cauta pe facebook Yasmina Dllk sa vedem daca fake si ai tu grija cu prostia ta, nu euhappy

| AlexandruAndrone a răspuns:

Mai copile tu esti prost? Ce ai cu Yasmina si de ce iti plangi viata pe Ask cu poza ei? Daca ii arat asta te-ai dat dracu. Fake prost.