| LoredanaRadu a întrebat:

crying( Deci va rog sa cititi tot (fara jigniri mai bine tineti pentru voi daca va vine sa jigniti) pur si simplu nu imi mai suport viata si sper sa mor de paste! M-am saturat de atata tortura din partea tuturor! Va rog sa cititi tot pana la capat.

Deci sunt urata.Cel putin nu credeam asta pana sa mi se spuna acest lucru. Am fost mutata din 4 scoli pana acum pentru ca toti copiii din scoala ma tortureaza. Pe hol toata lumea ma ia la bataie si ma insulta zicandu-mi: Da de ce esti mai asa urata? Ma scuipa mereu si nu mai pot! Imi dau replici de genul: Daca as avea fata ta mi-as da parintii in judecata. Sunt plina de vanatai si am incep mereu sa plang cand ma indrept spre scoala. crying crying crying Colegii de clasa nu ma tortureaza dar ma insulta. Pe hol sunt facuta mereu stramba si in toate felurile. Inainte sa incepem semestrul 2 din anul 2014 eram nespus de fericita ca ma mut de la scoala in care eram chinuita ( desii in toate scolile ma insultau ca sunt urata inca din clasa a 4 a dar pur si simplu nu stiu de ce) In fiecare an mi-am schimbat scoala crying crying In fine. M-am mutat din sem 2 pe 9 februarie la alta scoala si 1 saptamana nu am patit nimic dar de fiecare data cand trec pe langa cineva de pe hol sunt lovita si insultata crying crying Ma imprietenisem cu o fata si din cauza unui baiat care a venit la mine si m-a facut in fel si chip cu replicti: Ai o fata calcata de tren, spalacita si nu mai stiu cum, fata aceea a inceput sa rada si nu ma mai bagat in seama, de asemenea nimeni nu ma baga in seama ca cica nu sunt fitoasa ( ca scoala la care am nimerit e numai de fite) In fiecare zi primesc bataie crying( nu mai pot! Am incercat sa ma sinucid dar nu am reusit! Va rog din toata inima sa ma ajutati nici nu stiti cat de mult v-as multumii! Va roog eu din suflet dau o funda mare si vot! Ce as putea face? crying(

7 răspunsuri:
| Cσcσ a răspuns:

Salut!
As putea sa te vad si eu? big grin
Si apropo, in ce clasa esti?

| RexCuParuCret a răspuns:

Nu cred ca ai nevoie de psihilog fa un mic exercitiu ia 2 foi si scrie ce realizezi daca ramai in viata / ce realizezi daca mori.
Pretuieste-ti viata la urma urmei nu conteaza daca esti batran sau tanar poti crapa la orice moment.
Urata/frumoasa nu da doi bani pe ce iti spun altii.
Daca esti urata te huiduiesc / daca esti frumoasa(populara) te lingusesc ca sa profite de tine.
Deci nu pune botul la ce zice lumea asculta dar nu baga la suflet INDEFERENT de ce se spune.

| CartoonN a răspuns:

Wtf? sa te sinucizi? neah...nu face asta, nu merita viata e oricum scurta.Ok stai intr-o scoala si se iau de tine elevii, pe unde apuca.Dar e ciudat cum de ai schimbat atatea scoli si toti se iau de tine thinking sigur n-ai facut ceva nasol si ti-a cam scazut reputatia? Pentru ca da-o-n ma-sa si stramb, chior, schiop s.a.m.d daca ai fi si tot nu se ia lumea de tine in asa hal cum zici tu.Nu cred ca e vorba de uratenie, in scoala primara, chiar si in generala copiii sunt rai si se leaga de orice doar sa para ei mai speciali si superiori.NU TE SINUCIDE! Muta-te la o alta scoala, fa o schimbare, tunde-te, aranjaza-te mai mult...si ai incredere in tine.Priveste inainte si nu pune botu' la ce zic ei.Ia o masura, vorbeste cu parintii, ai tai ce zic? Profesorii ce zic? Nu exista asa ceva, un copil sa fie torturat.
Iti doresc tot binele din lume si ai grija de viata ta, n-o arunca la gunoi si nu te lasa calcata in picioare.

| SashaS a răspuns:

Buna draga mea, as vrea sa stiu in ce clasa esti. Oricum nu mai fii asa. Cand te mai insulta sau te bat te iei si tu de ei ii injuri, le pui piedica. Incearca sa te imprietenesti cu un baiat deoarece baietii sunt mult mai prietenosi. Ai incredere in tine ca fara incredere nu faci nimic. Daca te simti singura si nimeni nu te place si nu te iubeste iti poti lua un catel deoarece el te motiveaza, crede-ma!
Spune-le parintilor tai problemele tale si eventual du-te la psiholog.
Nu te sinucide deoarece vei regreta. Muta-te la alta scoala si daca nu, nu mai lua in considerare parerile celorlalti pentru ca majoritatea si mai ales fetele sunt niste geloase. Toate vor sa fie la fel si tu sa nu fii originala, asta vor ele! Fii originala, cum comportamentul tau si genul tau! Asa poate vei fii mai bine. Incearca ca asa am fost si eu dar nu chiar asa de rau deoarece le raspundeam si chiar urat " haterilor" mei si nu mai aveau tupeu!
Succes si nu te mai gandi la porcarii
!

| Varzan_Claudiu_1991 a răspuns:

Fi fericita ca traiesti, vorbeste cu parinti tai? Dati scoala in judecata putin scandal cu televiziunile si sa vezi cum incep dupa aia porfesori si directori de scoli sa fie putin mai atenti sa nu se mai intimple asa ceva ..Bafta

| Varzan_Claudiu_1991 a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Uite suntem citva oameni care ciar ne pasa de tine asta este un motiva sa mai traiesti capu sus vine si soarele pe strada ta!

| szdfxgh a răspuns:

Tu ce virsta ai?
citeste atent ce-ti spun...tu esti o fata puternica, prin scoala capul sus si nu te pune cu prostii.Stii ca cucul isi cinta numele? si ce daca esti mai urita,putin fon de ten si ceva rimel totul e rezolvat, daca nu-incearca doar sa indrepti spatele, sa fii parfumata, pieptanata, mereu cu zimbetul pe buze si capul sus