| InAnotherLife a întrebat:

Nu-nteleg, acest aspect îmi distruge viața socială.

În permanență, am un miros neplăcut in gură. Dimineața este dezastru! Miroase a hoit, nici nu pot deschide gura fara sa mă spăl pe dinți. Daca nu ajung să mă spăl sau să mestec 2 pachete de gumă nu deschid gura toată ziua. Am observat in schimb un lucru, după ce mănânc se estompează în proporție de 60% acest miros.

Spre exemplu, după ce servesc prânzul, fiind spălat pe dinți, n-am nicio problema. După 1 ora, incepe să-mi displacă mirosul.

Când mi-e foame îmi miroase gura. Nu cred că e vorba de cele 2 carii, pentru că nu sunt foarte amenințătoare, nici nu se vad măcar.
De multe ori, când mă spăl pe dinți și ajung cu periuța până în gât, scot un fel de biluțe de culoare deschisă alb-gălbuie urat mirositoare, extrem...
Aceste "bile" pot fi sursa mirosului? Cum pot scăpa definitiv de ele?
Vreau sa am in permanență, după fiecare masă, un miros plăcut în gură, mentă...
Am o igienă orală corectă, mă spăl de 3 ore pe zi, chiar de 4 ori. În general devin insistent când îmi miroase gura. Am ajuns să-mi distrug gingiile si dinții de la atâta periat. Sunt foarte insistent, consum 1 pastă pe săptămână...

Daca nu sunt cele 2 carii de vină, ce "mama naibii" îmi provoacă mirosul asta...

Nu fumez, nu beau, nu mă droghez sau altele, exclus aceste aspecte. Nu consum medicamente.

Sunt sănătos, singura problemă care mă termină și psihic, a rămas mirosul.

Ce medic de specialitate poate depista sursa problemei? Fac orice..., sunt dispus și de operații daca este cazul, deși nu cred.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CleanHeart a răspuns:

Da o fuga pe link-ul asta

https://www.google.ro/......https?/url

Răspuns utilizator avertizat