| NoNameAnonim123 a întrebat:

Nu pot adormi... Nu am dormit 4 zile și 4 nopți la rând. Îmi fac griji. Creierul este obosit dar de adormit nu pot. Eu presupun că e din cauza că am schimbat brusc orarul de somn. Cine a avut așa problemă? Dați-mi metode de a putea adormi fiindcă îmi ies din minți. (dau fundă celui care mă ajută)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In functie de varsta pe care o ai, poti primi medicamente de un anumit tip.
Noi din pacate nu-ti putem recomanda nimic, fiindca nu stim daca ai 12 ani, 20 de ani sau 70.

| dullcat a răspuns:

Cum adica ai schimbat orarul de somn? Ai plecat in alta tara? Care e diferenta de fus orar? Nu e normal sa stai treaz atat, trebuie sa te fortezi sa dormi.Mergi la farmacie si cere acolo ceva care sa te ajute.In mod normal poti decala ora de somn cu cate jumatate de ora, tot la cateva zile, pana cand ajungi la ora potrivita.

| adryang78 a răspuns:

Încearcă să iei un somnifer ușor. Înainte de culcare, un ceai de tei cald sau o cană cu lapte cald ajută.