| Alinaalian1234 a întrebat:

Nu pot sa slabesc, dar nici nu ma ingras. Care e problema? Ce as putea face?
FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ce ai putea face sa ce? Sa te ingrasi, sa slabesti, sa pui muschi, etc?

| s2god a răspuns:

Trebuie sa faci exercitii fizice pentru a arde caloriile indiferent daca vrei sa slabesti sau sa te ingrasi. consuma multe proteine si vitamine. vitaminele le iei din fructe.
Sper ca te-am ajutat; D
Fundahappy?

| Cosmin86 a răspuns (pentru s2god):

Fructele au o cantitate foarte mica de vitamine, mai multe gasesti in miere, organe animale ( ficat, etc. ), oua, etc.

| ExtraBass a răspuns:

Spune-mi cate kg ai si ce varsta ai

| Alinaalian1234 explică (pentru ExtraBass):

50 de kg si 16 ani

| ExtraBass a răspuns (pentru Alinaalian1234):

E bine... Parerea mea

| Englishman18 a răspuns:

Încearcă să faci sport. Jogging-ul este recomandat pentru curele de slăbire și ca să te menții în formă. Sau dacă nu vrei să faci asta du-te la o sală de fitness. Cu siguranță aici se va vedea rezultatul cu timpul!
Evită mâncărurile bogate în grăsimi și încearcă să înlocuiești dulciurile cu fructe proaspete. Dar în același timp nu uita să bei multe lichide. Apa este o sursă de vitalitate pentru sănătate.
Sper că ți-am fost de folos! happy