| Anesiss a întrebat:

Nu prea am cu cine sa comunic este bine sa merg sa vorbesc cu un profesor despre ce ma framnata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| metalheart a răspuns:

Daca ai increderre in profi si stii ca te pot ajuta...sigur.ce te framanta?

11 răspunsuri:
| biuuu a răspuns:

Da... de ce nu

| ChristinaO a răspuns:

Da,ai putea, sau ai putea apela la un prieten sau o persoana apropiata, care stii ca e de incredere si te poate ajuta in vreun fel.Sau,ai putea incerca la psihologul scolii,banuiesc ca aveti.Dar si un preofesor ar fi foarte in regula,insa ai grija,sa fie o persoana in care ai incredere,adica, zic eu, de preferat diriginta/dirigintele.bafta!

| annakarenina a răspuns:

Daca vrei sa te ajut, uite id-ul meu : nestor_aav

| IoanaBogdana a răspuns:

Ce mai buna solutie este sa vorbesti cu parintii sau cu un prieten. daca nu esti in relatii bune sau nu ai incredere in niciunii atunci ai putea vorbi cu un psiholog, de preferat cel al scolii. scoala mea are un psiholog la care elevii se pot duce sa-si spuna problemele. ar trebui ca si la scoala ta sa fie. sper ca te-am ajutat. funda?

| Ally98 a răspuns:

Nu deoare ce nu stii cei poate capu unui profesor niciodata deci mai bine vorbeste cu un psiholog ca nu-i de oameni nebuni si considero ca o prietena ok

| dan_1805 a răspuns:

Daca ai nevoie de ajutor uite id meu:dan_acm99

| Eu_1327 a răspuns:

Pai daca e un profesor cu care t intelegi tu bine si in care ai incredere poti sa vorbesti, nu e nimic rau in asta, dincontra el/ea o sa t ajute mult;-x
Succes!

| UtilizatorTotiPentruUnu a răspuns:

Daca ai ceva care te framanta intra pe faceboOk si scrie la search
wall scuipa tot
descarcate acolohappy
sper ca te-am ajutat

| YoppKidde a răspuns:

Cred personal ca cel mai bine e sa vorbesti cu prieteni, dar poti merge sa discuti cu un psiholog nu tias recomanda sa discuti cu un profesor

| MayaDaya a răspuns:

Problema ta o au multi! si cred ca atata vreme cat exista un profesor sau o oricare alta persoana cu mai multa experienta de viata decat tine, este chiar OK sa vorbesti deschis cu respectiva/ul. Si, mai ales, tinand cont ca lipsa de comunicare ar putea duce la alte probleme psihice.winking sper ca ti-a fost de folos raspunsul

| Zuzuboy a răspuns:

E foarte rau cand nu ai prieteni sa le spui ce te doare. E mai indicat sa vorbesti cu parintii despre ce te framanta. Nu zic, poti sa discuti si cu un profesor. Dar sa stii ca nimeni nu te poate intelege mai bine decat parintii. Bafta!