| nicol77ops a întrebat:

Nu stiti cum sa ma ingras cat de putin...nu conteaza. nu am pofta de mancare iar sport fac tot timpul caci am mare energie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| joanamm23987465 a răspuns:

La fel sunt si eu, mananca carne de porc nu e chiar delicioasa si sanatoasa dar te ingrasa, nu incerca medicamente, de toate soiurile am incercat si eu dar nu merge! doar carnea de vita te poate ajuta

6 răspunsuri:
| speranata a răspuns:

Inceraca sa mananci cat sa te saturi la masa
sau mananca guma dupa guma iti vine foame:}}

| Densis a răspuns:

Incearca sa iei legatura cu un nutritionist. si el iti va explica totul.Sau daca nu. cu medicul tau de familie. spune-i sa-ti prescrie niste vitamine.
ps : Seara daca mananci pui pe tine. ^^ poate nu chiar din prima seara. dar sigur o sa pui pe tine.

Bafta!^^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, daca vrei sa te ingrasi bea in fiecare dimineata o cafea.cum se prepara- se pune intr-un pahar 100 g lapte fierbinte, o lingurita cu varf de cafea nes classic natural si o lingurita rasa zahar.sa mananci foarte bine seara inainte cu o jumatate de ora de culcare.acest tratament se face pe o perioada de cel putin trei luni. o sa te ingrasi fi sigur

| gabi115 a răspuns:

Cate kg ai vrea? ia vitamina C pentru pofta de mancare. fundita?

| Blood2ghost3emo a răspuns:

Mananca mai des dar nu putin si nici mult regulat. din alimentatie sa nu lipseasca lichidele si fructele,(carnea).(de obicei un nutritionist e de mare ajutor)si prajelile isi fac efectul dar nu prea sunt recoandate, de obicei organismul se dezvolta singur, nu trebuie obligat prin nicio metoda si nu iti face griji de aspectul fizic sunt sigura ca esti okey! P. S mananca paine. alte intrebari?

| Blood2ghost3emo a răspuns:

Funditza?