| AnneM123 a întrebat:

Nu stiu ce se intampla, de 2 zile simt un miros intepator de urina statuta, cu toate ca ma spal, deci se simte foarte tare si ma face sa ma izolez... de la ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Urina are miros mai intepator daca este putina si rara.
Incearca sa bei mai multe lichide si sa poti urina a intervale de maxim 3-4 ore!
Daca nu auta, atunci examen urinar de laborator!

| Violleta2022 a răspuns:

Ficatul si rinichii sunt incarcate de toxine.
Tine o dieta vegetariana macar pana la crcaiun si vei elimina toate toxinele care ies prin piele.
Dusul de dimineata este obligatoriu, ca sa nu mai mirosi, bineinteles.

| Frank51 a răspuns:

Cel mai probabil de la un articol vestimentar sau lenjerie. Se mai întâmplă accidente.

| AnneM123 explică (pentru Frank51):

Ce legatura are?

| Frank51 a răspuns (pentru AnneM123):

Am exclus posibilitățile improbabile și am spus singura posibilitate probabilă. Faptul că ceva de pe tine miroase, nu tu. De multe ori răspunsurile sunt simple și nu necesită multă logică.

| AnneM123 explică (pentru Frank51):

Daca am spus ca si dupa ce ma spal si schimb, tot persista, nu are legatura lenjeria

Răspuns utilizator avertizat
| iulia0514 a răspuns:

Depinde de mai mulți factori dar ai putea începe prin a-ți schimba lenjeria intima cu una de bumbac și sa folosești absorbante zilnice acestea absorb toate scurgerile și desigur o vizita la medic face minunihappy

| MrAM a răspuns:

Infectie urinara? Ai o dieta bogata in proteine? Nu te hidratezi corespunzator?

| antimasonerie a răspuns:

Mergi la medic