Întrebare recomandată | nury a întrebat:

Nu stiu ce se intimpla cu mine.De o saptamana am inceput sa lucrez, de asemenea sunt si studenta, orarul meu zilnic s-a schimbat iar eu nu stiu daca aceasta este cauza dar nu mai stiu ce este cu mine.Ma simt foarte stresata,ma simt rau psihic,dar nu stiu din ce cauza! am ganduri urate,de sinucidere,nu mai stiu ce este cu mine,nu pot dormi noaptea,mintea mea lucreaza continuu si nu ma lasa sa dorm;((( sunt trista,ma afecteaza orice, nu am incredere in mine, in ziua de maine.Nu stiu ce se intimpla! Imi vin ganduri urate ce ma tin intr-un stres continuu, nu stiu ce sa fac sa ies din starea asta;((((

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Vladutz2012 a răspuns:

Un sfat excelent citit mai sus. Renunta la tot: telefon, internet, invatat pentru o zi si du-te, fa o drumetie sau ceva relaxant dupa care aseazate undeva pe o banca sau un loc unde te simti tu bine, asa mai retras si linistit si gandeste-te bine ce vrei de la tine...ce nu iti place la viata si cum ai putea schimba sau imbunatati acel capitol. Nu sunt deloc situatii usoare, stiu, dar ai nevoie de rabdare si de acele cateva ore in care sa incerci sa-ti amintesti lucruri placute si sa te gandesti cat de frumoasa e viata de fapt, chiar daca uneori nu pare. Incearca sa faci lucruri solicitante, sportul ar fi excelent, alergat, ciclism...sunt foarte utilewinking Succes si sper sa reusesti sa iti redescoperi cheful de viata!

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Incearca sa fi mai relaxata pentru ca nu merita sa te imbolnavesti din cauza stresului, ti-as recomanda sa mergi la un psiholog dar poate mi-o iei in nume de rau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E de la munca. stai linistita, te obisnuiesti. eu sunt o veche depresiva din cauza stresului. muncesc 7 zile din 7 tongue

| onlyagirl a răspuns:

E doar o perioada in care se schimba ceva in viata ta.o sa te adaptezi! :* gandeste pozitiv! eu sunt sigura ca mai ai si alte probleme si nu e doar modificarea orarului. tine minte un lucru :''Dumnezeu nu iti da mai mult decat poti duce!'' asa ca trebuie sa treci peste greutati.toate trec pana la urma! nu a murit nimeni pana acum din munca.altii au avut probleme cu duiumul si sunt bine sanatosi acum.ai grija de tine, te pup!

| fuckeveryone a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa consulti un psiholog pentru a stii cu exactitate motivul acestor stari. Eu iti spun sa incerci sa gasesti partea buna a lucrurilor chiar si in nereusitele pe care le ai... Roaga-te la Cel de sus si gandeste cat mai pozitiv.

| Anaaa9411 a răspuns:

Inchide telefonul, renunta la Internet cateva ore, cumpara ceva de baut si gandeste-te la tine cateva ore. Se merita sa renunti la viata doar din atat?
Multi isi doresc o viata.
Gandeste-te si la asta.
Succes!