| Fanatic a întrebat:

Nu stiu cum, sa explic. dimineata cand dorm si sunt speriat (in fiecare dimineata de acelasi motiv) dar nu imi dau seama..incerc sa ma misc dar nu pot paraca sunt paralizat pentru 5 secunde..nici nu dorm, dar nici nu sunt treaz..pana acum, mi s-a intamplat de vreo 6 ori. oare este vreo problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ByMine a răspuns:

Ce ai tu se numeste sleep paralysis, am mai auzit de chestia asta dar n-am patit-o niciodata, am citit despre ea aici http://portaltoconsciousness.blogspot.ro/......omana.html poate te ajuta, am si eu o vecina care are acelasi vis des si patese asta, dar de un timp nu a mai patit asta, deci daca nu rezolvi nimic doar asteapta si poate nu o sa se mai intample :-j

3 răspunsuri:
| Lora1 a răspuns:

Cred ca este doar un cosmar de al tau si de aia nu te poti misca

| tunary a răspuns:

Creirul tau a trait o drama, cel mai bine consulta un pshiholog.
Nu-ti fie rusine sa ceri ajutorul lor, te va face sa te simti mai bine.Nu confunda psihologul cu psihiatrul

| nonimas a răspuns:

Uneori creierul se trezeste inaintea corpului. si de aceea nu te poti misca. dar stai linistit nu e nimic grav, se intampla multor oameni. Funda?; d