| silvanutza a întrebat:

Nu stiu cum sa incep; am un iubit de 3 ani si ceva! nu mai sunt virgina de 2 ani, am avut un avort spontan anul trecut in august fara sa imi dau seama ca sunt insarcinata, si acum de cateva saptamani la fiecare act sexual cu partenerul meu dupa ce terminam sangerez si ma doare burta la fel ca si azi la dupa ce am terminat am sangerat aveam si eu sange si el pe el de la mine ma puteti ajuta cu un sfat sau sa imi spuneti ce este mie mi-e frica sa nu fi facut iar un avort spontan fara sa stiu sau nu stiu a am uitat sa mentionez ca ma doare burta ingrozitor ajutati`ma va rog cu un sfat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Orice sangerare cu durere, oriunde in corp este o urgenta medicala. Poate ai fibrom uterin care sangereaza, poate ai rana deschisa pe col, ruptura de vagin, sunt uimita ca ne intrebi pe noi si nu mergi urgent la ginecolog. Te poti infecta si sa dai de bucluc! Si daca este avort spontan tot trebuie sa te curete! Nu mai astepta! Poate depinde viitorul familiei tale de acest lucru si sa nu mai poti face copii! Sau chiar mai rau!

| arrriadna a răspuns:

Pai stai un pic... Avortul tau spontan a fost acum 1 AN! De un an incoace, iarta-ma, dar se putea intampla ORICE, exact ce spune si Elianna. Nici macar un ginecolog de pe TPU nu iti poate raspunde fara sa VADA ce-i acolo... Nu astepta ci fa-ti o programare si mergeti la ginecolog.
Dupa o asemenea experienta cred ca alergam la camera de garda fara sa mai astept nici jumatate de ora! Sincer... Esti tanara, ingrijeste-te, fiindca "alta fufu" nu iti mai creste laughing. Oricum, macar o data pe an mergi la un control, ce naiba?! Spui ca au trecut deja "cateva saptamani", ceea ce inseamna ca se poate agrava.

Shin
| Shin a răspuns:

Dumnezeule sfinte, du-te odata la doctor fetita! Nu mai sta pe site-uri punanad intrebari la care nu poti primii raspunsul corect oricat de mult ai vrea... Ai un singur raspuns bun. Du-te la doctor!
Shin.

| Derye a răspuns:

Ok, deci te doare burta dupa/in timpul/inainte de sex si iti curge sange.
Simptomele sunt specifice pentru: o vizita la doctor!
Trateaz'o rapid!

| TabooR a răspuns:

Ar fi mai, bine o vizita la medic.Nu inteleg de ce ai pus aceasta intrebare si nu te-ai dus la medic!

| Andreeagen a răspuns:

Consulta cat mai repede un ginecolog nu e de glumit cu asa ceva...