| cristisorin98 a întrebat:

Nu stiu cum sa incep,prin vara am fumat prima oara iarba si evident ca mi-am luat panica,de atunci nu am mai fumat deloc dar chiar daca nu fumam si stateam langa ceilalti cand fumam tot simteam ca incepe sa imi bata inima foarte tare,in fine,am trecut peste chestia cu iarba dar atunci a fost prima oara cand am simtit panica. Pana sa incep iar liceu, sunt clasa a 12, am avut niste atacuri de panica si insomnii din care mi am revenit partial, acum de 2-3 luni poate chiar mai mult simt ca m-am inchis in mine foarte mult si nu mai am chef de nimic si nu mai fac multe lucruri pe care le faceam inainte,am niste stari ciudate parca nu as fi eu,sunt ametit,nu gandesc normal,cand ma uit la un film sau la ceva la televizor nu mai sunt atent si parca nu mai inteleg ce se intampla,am citit pe net si am vazut ceva de schizofrenie si pot sa spun ca ma regasesc putin mai mult, am fost sa imi fac un ct la cap si cand m-am pus pe pat am inceput sa fac atac de panica si nu l-am mai facut, nu stiu ce sa fac si unde sa ma duc sa vad daca chiar am ceva la cap pentru ca deja nu mai imi place cum sunt in momentul de fata. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Seven07 a răspuns:

Nu e de la iarba, nu are efectele astea in schimb pot sa sugerez sa ai mare grija la encefalita, o detecteaza greu si doar un neurolog experimentat si de asemenea mergi si la un psihiatru ( nu e vorba de nebunie sau altceva) dar exista psihiatrii care pot sa determine foarte exact posibilitatea unei boli atat de pretentioase ca encefalita.

| relativsausigur a răspuns:

Dididiutza, iarba combinata cu formol? Pe bune? De ce ar face asa ceva? De la substanta aia lesini doar daca o mirosi. Unde ai aflat asta? Ca s-ar proceda asa?

| xAlleks a răspuns:

Iti recomand sa vizitezi un doctor psiholog prima data, sa fii sigur ca nu ai o depresie. Dupa aceea iti va spune psihologul ce este de facut, poate nu ai nimic grav.

| Dididiutza a răspuns:

Asa e si prietenul meu are atac de panica si el a fumat iarba 3 ani(cand era mai tanar), nu stiu daca e din cauza aia ca ai fumat doar o data dar depinde si ce iarba ai fumat ca sunt care amesteca si cu balsam de morti